Główna Aktualności

3 Piknik arcySPRAWNI 9.05.2018R

Podczas Pikniku wystompiły :

Warsztaty Terapii Zajęciowej z Trzebnicy

Środowiskowego Domu Samopomocy ze Żmigród

Środowiskowego Domu Samopomocy z Obornik śląskich

Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Trzebnicy

 

 

3 piknik arcysprawni Trzebnica  2018

W dniu 9 maja Trzebnickie Stowarzyszenie „Uśmiech Dziecka” wraz z władzami samorządowymi Gminy Trzebnica i Starostwem Powiatowym zorganizowały kolejną trzecią  już edycję tego jakże dla nas ważnego wydarzenia. Nasze spotkanie odbyło się w ramach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Celem  pikniku było uświadomienie społeczeństwu jak ważne i potrzebne są osoby z niepełnosprawnościami. Bywają one często pomijane i lekceważone przez  ustawodawstwo i instytucje państwowe. Pozostaje mieć nadzieję iż przez kilka najbliższych lat sytuacja ulegnie stopniowej poprawie.

Już od wczesnego poranka na naszych warsztatach trwały gorączkowe przygotowania do tej wspaniałej imprezy. Z kuchni unosiły się zapachy potraw. Wykonaliśmy też szereg  czynności, aby organizacja pikniku  i zabezpieczenie techniczne pikniku przebiegły bez zakłóceń.

Otwarcia pikniku i powitania przybyłych gości  dokonał prezes Trzebnickiego Stowarzyszenia „Uśmiech Dziecka” pan Andrzej Zieliński. W swym krótkim wystąpieniu wyraził przekonanie iż  wydarzenie to zagości na stałe w cyklicznym kalendarzu i zostanie objęte wsparciem, ze strony władz lokalnych. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Trzebnica pan Marek Długozima. Wspomniał on m.in. o tym że ikona św. Jadwigi trafiła do letniej rezydencji prezydenta RP  Andrzeja Dudy w Wiśle. Jest to doskonała promocja naszego regionu na skalę ogólnopolską.  Po części oficjalnej  swój bogaty program artystyczny przedstawili  uczestnicy WTZ z Trzebnicy, pod kierunkiem pani Marty Nawrot. Nie zabrakło skocznej Polki zagranej  przy akompaniamencie instrumentów. Przybyłym gościom zaprezentowaliśmy też dające do

myślenia przedstawienie pt. „Na pokuszenie”, opowiadającej o walce dobra ze złem.

Swoje  chwile  mieli też nasi utalentowani wykonawcy Artur Kurek i Marta Kłaptocz. Artur to   ubiegłoroczny zwycięzca  ogólnopolskiego konkursu twórczości osób niepełnosprawnych „Albertiana’’, oraz zwycięzca   tegorocznego konkursu pieśni żołnierskiej i  patriotycznej w Żmigrodzie.   Na pikniku brawurowo zaśpiewał  znaną i niezwykle popularną pieśń żołnierską „ O mój rozmarynie ‘’.Nawiązuje ona  do okresu odzyskiwania niepodległości przez Polskę. Ma ona szczególną wymowę w kontekście  przypadającej w tym roku setnej rocznicy jej wywalczenia przez naszą ojczyznę.

Marta to  laureatka tegorocznej edycji „Albertiany”. Zaprezentowała się szerszej publiczności w Krakowie. Zarówno tam jak i u nas zaśpiewała piosenkę „Chcę tu zostać”.

Udział w pikniku zaznaczyli też nasi goście. A były to następujące placówki: Środowiskowy Dom Samopomocy ze Żmigrodu, Środowiskowy Dom Samopomocy z Obornik Śląskich, oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy z Trzebnicy.

Nie zabrakło prac uczestników WTZ (ceramika ,plastyka, rękodzieło artystyczne). Imprezie towarzyszył kiermasz na którym można było zakupić nasze wyroby. Nasi goście mogli skosztować przygotowanych przez nas przysmaków. Na uczestników pikniku czekał szereg innych atrakcji (konkursy sportowo – rekreacyjne  itp.). Nasze pracownie przygotowały kilka stanowisk, na których można się było dowiedzieć jak powstają nasze „arcydzieła”.

Itak przechodząc do końca mojego felietonu pragnę podziękować osobom i instytucjom, bez których piknik nie doszedłby do skutku.

A są to: Trzebnickie Stowarzyszenie „Uśmiech Dziecka”, Miasto i Gmina  Trzebnica z burmistrzem Markiem Długozimą, Starostwo Powiatowe  wraz ze starostą naszego powiatu Waldemarem Wysockim, a także Gminnemu Centrum Kultury i Sportu. Redakcji „Panoramy Trzebnickiej ‘’ dziękujemy za patronat medialny. Wydarzenie to skłania także  do jeszcze  jednej osobistej refleksji. Każdy człowiek jest jedyny i niepowtarzalny .Nie  może tego zmienić ani status społeczny, zasobność portfela, stan zdrowia czy inne czynniki. Tę oczywistą prawdę musimy przyjąć do wiadomości i zaakceptować. Bez tego człowiek nigdy nie będzie człowiekiem.

 

 

 

Panel logowaniaOdwiedziny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj99
mod_vvisit_counterWczoraj120
mod_vvisit_counterW tym tygodniu447
mod_vvisit_counterTydzień temu557
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1804
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc1480
mod_vvisit_counterWszystkie odwiedziny150275

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Z życia WTZ