Główna

Wydarzenia

1 procent

III Ogólnopolski Integracyjny Przegląd Teatralny

Dnia 18 października zespół NARCYZ pod okiem pani Marty wziął udział w III Ogólnopolskim Integracyjnym Przeglądzie Teatralnym w Kościanie. Organizatorem Przeglądu był Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej w Kościanie oraz Kościański Ośrodek Kultury. Przegląd był adresowany do amatorskich teatrów ze szkół, placówek kulturalnych, stowarzyszeń, świetlic, warsztatów.

Zespół „Narcyz” z Warsztatów Terapii Zajęciowej Trzebnickiego Stowarzyszenia „Uśmiech Dziecka” zdobył II miejsce.

XIV Olimpiada Osób Niepełnosprawnych- Wrocław 2019

 

Dnia 18 września (środa) odbyła się Olimpiada Sportowa we Wrocławiu. Nasz Warsztat już od kilku lat bierze udział w tak świetnie zorganizowanej imprezie. Nasi sportowcy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania. Przez kilka tygodni wytrwale trenowali na Stadionie Polonia w Trzebnicy. Dzięki temu zdobyliśmy:

  • I miejsce dla Sławomira w biegu na 60m (dla mężczyzn);
  • III miejsce dla Urszuli w biegu na 60m (dla kobiet);
  • I miejsce dla Katarzyny w pchnięciu kulą dla osób z niepełnosprawnością ruchową (kobiety);
  • I miejsce dla Krystiana w pchnięciu kulą dla osób z niepełnosprawnością ruchową (mężczyźni);
  • II miejsce dla Wioletty i Grzegorza w konkurencji BOCCIA;
  • III miejsce dla Joanny, Urszuli, Wiktorii i Katarzyny w konkurencji sztafeta 4x100 dla kobiet;
  • III miejsce dla Sławomira, Piotra, Mateusza i Norberta w konkurencji sztafeta 4x100 dla mężczyzn;

Dziękujemy Fundacji im. Brata Alberta – Warsztat Terapii Zajęciowej „Muminki” za zaproszenie i liczymy na dalszą współpracę.

Tekst napisała pracownia komputerowa

III Dolnośląskie Mistrzostwa Nordic Walking Warsztatu Terapii Zajęciowej

Dnia 12 września odbyły się III Dolnośląskie Mistrzostwa Nordic Walking uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ścinawie. Zawody odbyły się w kategoriach: na dystansach 500 m, 800 m, 1200 m i 2000 m dla kobiet i mężczyzn. Nad Odrą zebrało się ok 230 zawodników. Nasz Warsztat reprezentował Sławek, Piotr, Mateusz, Kamila, Aleksandra i Ewa. Możemy pochwalić się, tym  iż zdobyliśmy trzy miejsca na podium. Sławek zdobył pierwsze miejsce na dystansie 1200m, Ewa zdobyła drugie miejsce na dystansie 800m oraz Kamila zajęła trzecie miejsce na dystansie 500m. Wszyscy zawodnicy włożyli dużo siły, energii i czasu na treningi związane z zawodami. Serdeczne gratulacje dla wszystkich!!! Zapraszamy na naszego Facebooka wtztrzebnica :)

"Praca - Edukacja - Niezależność"

W piątek 17 maja w godzinach od 10 do 16 na parkingu Opery Wrocławskiej odbył się piknik zorganizowany z okazji obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Pan Cezary Przybylski (marszałek Dolnego Śląska) oraz pan Marcin Krzyżanowski (wicemarszałek) oficjalnie rozpoczęli obchody. Następnie odbyły się występy muzyczne, teatralne i kabaretowe, na których nie mogło zabraknąć Artura Kurka, Marty Kłaptocz, Krystiana Tomali oraz Aleksandry Mandry.

4. Piknik arcySPRAWNI

W ramach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością dnia 8 maja odbył się już po raz czwarty Piknik arcySPRAWNI na deptaku w Trzebnicy.  Pan prezes Andrzej Zieliński przywitał przybyłych gości i podziękował za współpracę. Kolejnym punktem pikniku były występy Naszych arcySprawnych artystów: taniec z pomponami Anny Wielińskiej, Artur Kurek zaśpiewał piosenkę „Śniadanie do łóżka”, Krystian Tomala „Kocham wolność” oraz Marta Kłaptocz zaśpiewała „Czy ten pan i pani”. Można było obejrzeć występy gości z zaprzyjaźnionych ośrodków. Dziękujemy uczniom z Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych w Trzebnicy, Uczestnikom z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Obornikach Śląskich oraz Uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy. Podczas występów można było wziąć udział w warsztatach plastycznych, krawieckich i rękodzieła artystycznego. W tym czasie odbywały się Rozgrywki Sportowo Rekreacyjne. Nasz Warsztat reprezentowała Urszula Stankowska, Norbert Kowalski i Marta Wojtaszek, gościnnie udział wzięli Zofia i Katarzyna(Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Obornikach), Wojtek, Mateusz, Grzegorz (Powiatowy Zespół Szkół Specjalnych). Nie zabrakło poczęstunku takiego jak kawa, herbata, ciasto i już tradycyjnej pajdy ze smalcem i ogórkiem. Ciepłym posiłkiem była przepyszna grochówka. Zakończeniem imprezy była dyskoteka. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok.


"Rozrusznik bez barier"

Dnia 6 maja grupa 10 osób z naszego warsztatu wzięła udział w zajęciach organizowanych przez Muzeum Współczesne we Wrocławiu w ramach projektu „Rozrusznik bez barier” adresowanego do osób z niepełnosprawnością. Tematem działań było serce. Działania były inspirowane pracą artystki  Beaty Stankiewicz – Szczerbik, która tworzy prace ze szkła, witraże, instalacje, fotografie oraz sztukę wideo. Uczestnicy tworzyli własne serca wykorzystując alternatywne medium…… butelki po napojach napełniane czerwonym pigmentem. Obserwowali napełnianie się zgniecionych butelek niczym prawdziwe serca, w które tłoczona jest krew, następnie prace były podświetlane (obok pracy artystki)  i uczestnicy porównywali je z oryginałem. Doświadczenie było inspirujące, gdyż wprowadzało osoby z naszego warsztatu w świat sztuki współczesnej uważanej za niedostępną i niezrozumiałą. Pozwalało samemu stworzyć ciekawą instalację oraz szerzej spojrzeć na sztukę.

Więcej artykułów…

Panel logowaniaOdwiedziny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj112
mod_vvisit_counterWczoraj199
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1100
mod_vvisit_counterTydzień temu752
mod_vvisit_counterW tym miesiącu3463
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc3391
mod_vvisit_counterWszystkie odwiedziny183953

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Z życia WTZ