Główna

Wydarzenia

WYJŚCIE NA KRĘGLE 2018

WYJŚCIE DO PALERMO

W dniu 13.02.2018 r. Z okazji walentynek udaliśmy się do pizzerii

„Palermo”. Pizza  i sok wiśniowy bardzo wszystkim smakował.  Z okien pizzerii mogliśmy podziwiać panoramę Trzebnicy.

BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 8.02.2018r na w Warsztatach Terapii Zajęciowej odbył się bal Karnawałowy. Pracownia gospodarstwa domowego przygotowała wspaniały poczęstunek. Każdy z nas przygotował strój Karnawałowy.  Uczestnicy warsztatów byli przebrani za :  Motyla , kibica, strażaka, rusałkę, zorro, i mogliśmy też poczęstować się pączkiem z cukierni Bezy. Na balu świetnie się bawiliśmy przy naszej wspaniałej muzyce.Albertiana 2018

Dnia 26. 02. 2017 nasza grupa teatralna  „Narcyz” podczas drugiego etapu eliminacji regionalnych 18 Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno- Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie – ALBERTIANA 2018 zdobyła drugie miejsce oraz nagrodę publiczności, a Pani Aleksandra Mandryga wyróżniona   została jako najlepsza aktorka.

Marta Kłaptocz z piosenką „Chcę tu zostać” zajęła pierwsze miejsce i 19 marca zaśpiewa ten utwór podczas Albertiany w Teatrze Imienia Słowackiego w Krakowie.

Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

Zapraszamy

25-27 października zwiedzamy Toruń.

W pierwszy dzień widzieliśmy zamek Golub w Dobrzynie. Znajdował się tam głęboki na osiem metrów loch zamkowy do którego dawano za kare tych, którzy się czegoś okropnego na zamku dopuścili. Widzieliśmy dawną kaplice z celą pokutną, gdzie dobrowolnie mogli się zamknąć by odpokutować swoje grzechy. Byliśmy też w Sali Strachów, gdzie były różne przerażające stwory zwane „straszydłami” takie jak : nietoperze, Dracule, zombie i wiele innych. Z głośników leciały różne upiorne wrzaski, które nas przerażały. Po tych wszystkich przeżyciach zajechaliśmy do hotelu gdzie mogliśmy odpocząć.

Następnego dnia zwiedzaliśmy Toruń. Byliśmy blisko domu Kopernika, który był w remoncie. Oprócz tego zobaczyliśmy pomnik Kopernika na rynku.  Byliśmy w byłej fabryce toruńskich pierników, gdzie widzieliśmy drewniane formy do robienia pierników. Robiło się w nich pierniki twarde nie nadające się do jedzenia lecz do dekoracji lub na pamiątkę. Zwiedziliśmy Kościół pod wezwaniem świętych Janów św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela. Oglądaliśmy z jej okien panoramę wybranych części miasta i to było fascynujące  przeżycie. Oprócz tego kupowaliśmy pamiątki, m.in.  pierniki toruńskie.  W planetarium gdzie oglądaliśmy seans o tym  jak powstawał wszechświat i świat w którym żyjemy. Widzieliśmy też toruńską krzywą wieżę główny symbol Torunia, która została zbudowana na podmokłym terenie. Przekrzywiła się na wskutek zapadania się terenu pod fundamentami. Wcześniej widzieliśmy ruiny zamku krzyżackiego, gdzie wyświetlony został  film obrazujący nam historię tego zamku. Widzieliśmy również machiny oblężnicze.

W ostatni dzień wycieczki byliśmy w Biskupinie. Widzieliśmy osadę z czasów bardzo dawnego osadnictwa. Były tam naczynia z gliny. Nowe robione na wzór tych bardzo starych. Długie domy podzielone na pomieszczenia, które były przeznaczone dla mieszkających w nich rodzin. Kupowaliśmy tam również pamiątki, które zabraliśmy ze sobą. Powróciliśmy do swoich domów i tak się to zakończyło.

Mikołaj Wojniak

Więcej artykułów…

Panel logowaniaOdwiedziny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj11
mod_vvisit_counterWczoraj83
mod_vvisit_counterW tym tygodniu162
mod_vvisit_counterTydzień temu507
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1226
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc1784
mod_vvisit_counterWszystkie odwiedziny121207

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Z życia WTZ