Główna

Wydarzenia

Wystawa Rafała Fojcika

W Obornickim Ośrodku Kultury (OOK) odbyło się otwarcie wystawy prac Rafała Fojcika, uczestnika naszych Warsztatów.  Wystawa jest pierwszym wydarzeniem, odbywającym się w ramach obchodów Roku 5 – lecia istnienia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Trzebnicy.

Rafał jest mieszkańcem Obornik Śląskich od dziesięciu lat i od dwóch lat uczestniczy w zajęciach naszego WTZ. Mieszka z rodzicami. Sam nauczył się rysować. Kocha grafikę. Używa markerów, ołówków, pasteli olejnych oraz farb. Dokładnie obserwuje otoczenie, rysuje widoki z okien, kopiuje dzieła znanych mistrzów. Pracę swoją rozpoczyna od rozłożenia na stole czystego, dużego arkusza papieru. Kiedy pracuje, nie myśli o niczym innym, tylko o tym co właśnie robi. Zapomina o płynącym czasie i o całym świecie.

Na wernisażu gościliśmy wiele osób, między innymi byli to: dyrektor PCPR pani Zofia Kaczmarek, wiceburmistrz Obornik Śląskich pan Adam Stocki, pani dyrektor MOPS w Obornikach Śląskich, dyrektor trzebnickiego SANEPID-u, a także proboszcz parafii św.Judy Tadeusza i św.Antoniego w Obornikach Śląskich ks. Jacek Wawrzyniak. Prócz nich przybyła również młodzież z liceum ogólnokształcącego, znajomi i przyjaciele Trzebnickiego Stowarzyszenia „Uśmiech Dziecka”. Uczestnicy WTZ przybyli w komplecie, sala była pełna. Spotkanie poprowadziła gospodarz OOK, pani dyrektor Halina Muszak. Prezes Trzebnickiego Stowarzyszenia pan Zbigniew Stachurski przypomniał historię powstania naszych Warsztatów, głos zabrali także zaproszeni goście, którzy wyrażali zachwyt twórczością Rafała Fojcika oraz deklarowali pomoc i współpracę z Warsztatami Terapii Zajęciowej w działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych.

 

Z okazji warsztatowej rocznicy pani dyrektor OOK obdarowała nas piękną kroniką, w której spisywać będziemy nasze kolejne wydarzenia…

Wystawę można było podziwiać do przez miesiąc luty i marzec 2011 r.

Lidia Zarzeczna-Szkwerko

Panel logowaniaOdwiedziny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj97
mod_vvisit_counterWczoraj108
mod_vvisit_counterW tym tygodniu589
mod_vvisit_counterTydzień temu480
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1965
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc1939
mod_vvisit_counterWszystkie odwiedziny256212

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Z życia WTZ