Główna

Wydarzenia

3 Piknik arcySPRAWNI 9.05.2018R

Podczas Pikniku wystompiły :

Warsztaty Terapii Zajęciowej z Trzebnicy

Środowiskowego Domu Samopomocy ze Żmigród

Środowiskowego Domu Samopomocy z Obornik śląskich

Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Trzebnicy

 

 

3 piknik arcysprawni Trzebnica  2018

W dniu 9 maja Trzebnickie Stowarzyszenie „Uśmiech Dziecka” wraz z władzami samorządowymi Gminy Trzebnica i Starostwem Powiatowym zorganizowały kolejną trzecią  już edycję tego jakże dla nas ważnego wydarzenia. Nasze spotkanie odbyło się w ramach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Celem  pikniku było uświadomienie społeczeństwu jak ważne i potrzebne są osoby z niepełnosprawnościami. Bywają one często pomijane i lekceważone przez  ustawodawstwo i instytucje państwowe. Pozostaje mieć nadzieję iż przez kilka najbliższych lat sytuacja ulegnie stopniowej poprawie.

Już od wczesnego poranka na naszych warsztatach trwały gorączkowe przygotowania do tej wspaniałej imprezy. Z kuchni unosiły się zapachy potraw. Wykonaliśmy też szereg  czynności, aby organizacja pikniku  i zabezpieczenie techniczne pikniku przebiegły bez zakłóceń.

Otwarcia pikniku i powitania przybyłych gości  dokonał prezes Trzebnickiego Stowarzyszenia „Uśmiech Dziecka” pan Andrzej Zieliński. W swym krótkim wystąpieniu wyraził przekonanie iż  wydarzenie to zagości na stałe w cyklicznym kalendarzu i zostanie objęte wsparciem, ze strony władz lokalnych. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Trzebnica pan Marek Długozima. Wspomniał on m.in. o tym że ikona św. Jadwigi trafiła do letniej rezydencji prezydenta RP  Andrzeja Dudy w Wiśle. Jest to doskonała promocja naszego regionu na skalę ogólnopolską.  Po części oficjalnej  swój bogaty program artystyczny przedstawili  uczestnicy WTZ z Trzebnicy, pod kierunkiem pani Marty Nawrot. Nie zabrakło skocznej Polki zagranej  przy akompaniamencie instrumentów. Przybyłym gościom zaprezentowaliśmy też dające do

myślenia przedstawienie pt. „Na pokuszenie”, opowiadającej o walce dobra ze złem.

Swoje  chwile  mieli też nasi utalentowani wykonawcy Artur Kurek i Marta Kłaptocz. Artur to   ubiegłoroczny zwycięzca  ogólnopolskiego konkursu twórczości osób niepełnosprawnych „Albertiana’’, oraz zwycięzca   tegorocznego konkursu pieśni żołnierskiej i  patriotycznej w Żmigrodzie.   Na pikniku brawurowo zaśpiewał  znaną i niezwykle popularną pieśń żołnierską „ O mój rozmarynie ‘’.Nawiązuje ona  do okresu odzyskiwania niepodległości przez Polskę. Ma ona szczególną wymowę w kontekście  przypadającej w tym roku setnej rocznicy jej wywalczenia przez naszą ojczyznę.

Marta to  laureatka tegorocznej edycji „Albertiany”. Zaprezentowała się szerszej publiczności w Krakowie. Zarówno tam jak i u nas zaśpiewała piosenkę „Chcę tu zostać”.

Udział w pikniku zaznaczyli też nasi goście. A były to następujące placówki: Środowiskowy Dom Samopomocy ze Żmigrodu, Środowiskowy Dom Samopomocy z Obornik Śląskich, oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy z Trzebnicy.

Nie zabrakło prac uczestników WTZ (ceramika ,plastyka, rękodzieło artystyczne). Imprezie towarzyszył kiermasz na którym można było zakupić nasze wyroby. Nasi goście mogli skosztować przygotowanych przez nas przysmaków. Na uczestników pikniku czekał szereg innych atrakcji (konkursy sportowo – rekreacyjne  itp.). Nasze pracownie przygotowały kilka stanowisk, na których można się było dowiedzieć jak powstają nasze „arcydzieła”.

Itak przechodząc do końca mojego felietonu pragnę podziękować osobom i instytucjom, bez których piknik nie doszedłby do skutku.

A są to: Trzebnickie Stowarzyszenie „Uśmiech Dziecka”, Miasto i Gmina  Trzebnica z burmistrzem Markiem Długozimą, Starostwo Powiatowe  wraz ze starostą naszego powiatu Waldemarem Wysockim, a także Gminnemu Centrum Kultury i Sportu. Redakcji „Panoramy Trzebnickiej ‘’ dziękujemy za patronat medialny. Wydarzenie to skłania także  do jeszcze  jednej osobistej refleksji. Każdy człowiek jest jedyny i niepowtarzalny .Nie  może tego zmienić ani status społeczny, zasobność portfela, stan zdrowia czy inne czynniki. Tę oczywistą prawdę musimy przyjąć do wiadomości i zaakceptować. Bez tego człowiek nigdy nie będzie człowiekiem.

 

 

 

PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO

W dniu 17 kwietnia 2018 uczestniczyliśmy w Między Środowiskowym Konkursie Piosenki –„Piosenka Jest Dobra Na Wszystko”  pod hasłem  „Piosenka Patriotyczna” w Żmigrodzie. Podczas konkursu  Artur Kurtek zaśpiewał utwór  pt. „O mój rozmarynierozwijaj się” i zajął pierwsze miejsce, a Marta Kłaptocz  zaśpiewała utwór pt.: „Wojenko, Wojenko”. W konkursie brało udział  wielu  wykonawców.Po występach organizatorzy zaprosili wszystkich obecnych na poczęstunek i dyskotekę. Bawiliśmy się super.

 

 

WTZ

WYJŚCIE NA KRĘGLE 2018

WYJŚCIE DO PALERMO

W dniu 13.02.2018 r. Z okazji walentynek udaliśmy się do pizzerii

„Palermo”. Pizza  i sok wiśniowy bardzo wszystkim smakował.  Z okien pizzerii mogliśmy podziwiać panoramę Trzebnicy.

BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 8.02.2018r na w Warsztatach Terapii Zajęciowej odbył się bal Karnawałowy. Pracownia gospodarstwa domowego przygotowała wspaniały poczęstunek. Każdy z nas przygotował strój Karnawałowy.  Uczestnicy warsztatów byli przebrani za :  Motyla , kibica, strażaka, rusałkę, zorro, i mogliśmy też poczęstować się pączkiem z cukierni Bezy. Na balu świetnie się bawiliśmy przy naszej wspaniałej muzyce.Albertiana 2018

Dnia 26. 02. 2017 nasza grupa teatralna  „Narcyz” podczas drugiego etapu eliminacji regionalnych 18 Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno- Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie – ALBERTIANA 2018 zdobyła drugie miejsce oraz nagrodę publiczności, a Pani Aleksandra Mandryga wyróżniona   została jako najlepsza aktorka.

Marta Kłaptocz z piosenką „Chcę tu zostać” zajęła pierwsze miejsce i 19 marca zaśpiewa ten utwór podczas Albertiany w Teatrze Imienia Słowackiego w Krakowie.

Więcej artykułów…

Panel logowaniaOdwiedziny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4
mod_vvisit_counterWczoraj99
mod_vvisit_counterW tym tygodniu544
mod_vvisit_counterTydzień temu476
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1971
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc1939
mod_vvisit_counterWszystkie odwiedziny256218

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Z życia WTZ