Główna

Wydarzenia

Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

Zapraszamy

25-27 października zwiedzamy Toruń.

W pierwszy dzień widzieliśmy zamek Golub w Dobrzynie. Znajdował się tam głęboki na osiem metrów loch zamkowy do którego dawano za kare tych, którzy się czegoś okropnego na zamku dopuścili. Widzieliśmy dawną kaplice z celą pokutną, gdzie dobrowolnie mogli się zamknąć by odpokutować swoje grzechy. Byliśmy też w Sali Strachów, gdzie były różne przerażające stwory zwane „straszydłami” takie jak : nietoperze, Dracule, zombie i wiele innych. Z głośników leciały różne upiorne wrzaski, które nas przerażały. Po tych wszystkich przeżyciach zajechaliśmy do hotelu gdzie mogliśmy odpocząć.

Następnego dnia zwiedzaliśmy Toruń. Byliśmy blisko domu Kopernika, który był w remoncie. Oprócz tego zobaczyliśmy pomnik Kopernika na rynku.  Byliśmy w byłej fabryce toruńskich pierników, gdzie widzieliśmy drewniane formy do robienia pierników. Robiło się w nich pierniki twarde nie nadające się do jedzenia lecz do dekoracji lub na pamiątkę. Zwiedziliśmy Kościół pod wezwaniem świętych Janów św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela. Oglądaliśmy z jej okien panoramę wybranych części miasta i to było fascynujące  przeżycie. Oprócz tego kupowaliśmy pamiątki, m.in.  pierniki toruńskie.  W planetarium gdzie oglądaliśmy seans o tym  jak powstawał wszechświat i świat w którym żyjemy. Widzieliśmy też toruńską krzywą wieżę główny symbol Torunia, która została zbudowana na podmokłym terenie. Przekrzywiła się na wskutek zapadania się terenu pod fundamentami. Wcześniej widzieliśmy ruiny zamku krzyżackiego, gdzie wyświetlony został  film obrazujący nam historię tego zamku. Widzieliśmy również machiny oblężnicze.

W ostatni dzień wycieczki byliśmy w Biskupinie. Widzieliśmy osadę z czasów bardzo dawnego osadnictwa. Były tam naczynia z gliny. Nowe robione na wzór tych bardzo starych. Długie domy podzielone na pomieszczenia, które były przeznaczone dla mieszkających w nich rodzin. Kupowaliśmy tam również pamiątki, które zabraliśmy ze sobą. Powróciliśmy do swoich domów i tak się to zakończyło.

Mikołaj Wojniak

IX Dolnośląski Turniej Taneczny Osób Niepełnosprawnych Jawor 2017

11 października br. uczestnicy naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej wzięli udział w corocznym święcie muzyki i tańca. Odbyło się ono po raz kolejny w Domu Weselnym" Pod ulubionym Jaworem".
Głównym organizatorem konkursu zgodnie z tradycją było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym oraz WTZ w Jaworze.
Do 9 edycji konkursu zgłosili się podopieczni z 20 Warsztatów Terapii Zajęciowej z całego Dolnego Śląska.
Jury przy ocenie końcowej uczestników konkursu brało pod uwagę następujące elementy: ubiór adekwatny do układu tanecznego, choreografię, technikę, wrażenie artystyczne, zgodność układu z muzyką.
Każda prezentacja i występ wzbudziła żywe zainteresowanie licznie zgromadzonej publiczności, która doskonale bawiła się w rytmie puszczanych utworów muzycznych.
Jeśli chodzi o uczestników naszych warsztatów warto zaznaczyć, iż spisali się wyśmienicie, zajmując w klasyfikacji grup doskonałe 2 miejsce.
Uczciwie na nie zapracowali swą ciężka pracą i wytrwałością podczas krótkich lecz niezwykle intensywnych przygotowań.
Jak bardzo prestiżowy i cieszący się renomą był to konkurs widać było doskonale po ilości uczestniczących  w nim grup.
Tradycyjnie uczestnicy zaprezentowali się w trzech kategoriach: solo, para i grupa.
Z najwyższą przyjemnością pragnę poinformować, iż  w kategorii solo najlepiej zatańczyła reprezentująca nasz warsztat Aleksandra Mandryga. Jej brawurowy, oparty na doskonałym przygotowaniu fizycznym i sprawnościowym występ poparty wspaniałym podkładem muzycznym , najbardziej przypadł do gustu jury. Niewątpliwy wpływ na sukces Oli miał doskonały dobór muzyki i jej piękno, wyrażone w utworze skomponowanym przez Piotra Rubika "Psalm dla Ciebie". To właśnie na podstawie jednego z najpiękniejszych  motywów biblijnych"Hymnie o miłości" Rubik stworzył do niego swą wspaniałą muzykę.


Ruszamy z projektem w Gminie Zawonia

Turgol 2017

Dnia 5 i 6 października odbyły się rozgrywki piłki nożnej Turgol 2017, w których Warsztaty Terapii Zajęciowej wzięły udział. Wśród zawodników byli: Sławomir Hęciek , Ewa Rachwalik Henryk Jaworski, Piotr Borys, Marta Kłaptocz , Bartosz Adamus , Aleksandra Madryga , Norbert Kowalski. Mimo złej pogody kibice zagrzewali ich do walki i dodawali im otuchy. Wszyscy razem dobrze się bawiliśmy. Były emocje sięgające zenitu. Za uczestnictwo w Turgolu dostaliśmy dyplom dla naszych warsztatów, który dołączy do wcześniej zdobytych osiągnięć przez nasze warsztaty we wcześniejszych konkursach turniejach i olimpiadach. Dla nas to było naprawdę wielkie przeżycie, które godne jest zapamiętania i uwiecznienia dlatego z Turgolu mamy wspaniałe zdjęcia.

Baszta 2017

Dnia 26 września uczestniczyliśmy w zawodach sportowo-rekreacyjnych o nazwie "Biegi przełajowe Baszta 2017" w Żmigrodzie. Jak co roku bawiliśmy się wybornie. Można było spróbować swoich sił w rzutach do kosza, przysiadach, rzutach woreczkiem do hula-hop, odbijanie piłki na  czas, układnie wieży z patyczków. Każdej konkurencji towarzyszyło pytanie z wiedzy ogólnej. Gratulacje dla naszej drużyny:Marty Wojtaszek, Wiktorii Moskalik, Oli Madrygi, Kamili Urbanowicz, Magdy Grzeżułkowskiej za zdobycie VI miejsca. Po zawodach był pyszny obiad. Nie można w tym miejscu zapomnieć o szalonej dyskotece. Brawo dla didżeja. Dziękujemy za zaproszenie oraz królewską gościnę.

 

 

 

 

Więcej artykułów…

Panel logowaniaOdwiedziny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1
mod_vvisit_counterWczoraj99
mod_vvisit_counterW tym tygodniu541
mod_vvisit_counterTydzień temu476
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1968
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc1939
mod_vvisit_counterWszystkie odwiedziny256215

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Z życia WTZ