Główna

Wydarzenia

Dzień kobiet i mężczyzn

Dnia 9.03.2017 Uczestnicy WTZ wybrali się z okazji dnia Kobiet i Mężczyzn do restauracji Damianos przy ul. Milickiej na wybraną przez siebie wcześniej pizzę.
Wszyscy byli bardzo zadowoleni ponieważ było bardzo smacznie i miło.

Dzień kobiet

Dzień Kobiet - Wczoraj i dziś

Historia Dnia Kobiet sięga początków XX wieku. Związane jest to ze strajkiem w jednej z amerykańskich fabryk (1909 ). Podczas jednego z nich kobiety sprzeciwiające się uciskowi w firmie zostały zamknięte w fabryce, gdzie wybuchł pożar. Zginęło ich tam aż 126. Dlatego też od 1910 r. obchodzi  się to święto, jako uczczenie i poświęcenie tych kobiet. W większości  panie świętują 8 marca. Data ta związana jest z rzymskimi obchodami Matronaliów, święta macierzyństwa i płodności. Stamtąd też pochodzi zwyczaj obdarzania kobiet prezentami i spełniania ich życzeń. Niekiedy dzień ten w Polsce budzi mieszane uczucia. Wiąże się to z ideologią realnego socjalizmu, kiedy to odbywały się liczne, obowiązkowe akademie i masówki organizowane w szkołach i zakładach pracy. Nieodłącznym symbolem tamtej epoki stał się czerwony goździk. Nasuwa się więc pytanie: Czy święto to jest jeszcze potrzebne?

Moim zdaniem tak, choć w nieco innej zmienionej formie, wolnej od jakichkolwiek ideologii. Z mojej perspektywy kobiety powinny być szanowane, nie tylko w dniu ich święta. Wiąże się to z ich codzienną pracą. Już według  starożytnych wierzeń były przewodniczkami ogniska domowego. Wokół nich koncentrowało się życie domowników. Współczesna kobieta jest bardzo zapracowana. To nie tylko praca zawodowa lecz przede wszystkim obowiązki domowe. Tylko ona może być dawczynią życia. Spoczywa więc na niej ogromna odpowiedzialność, choć nie do przecenienia jest rola ojca. Jednak ma decydujący wpływ na rozwój i wychowanie dziecka szczególnie w pierwszych latach życia. Dlatego też należy jej się za to wielki szacunek i pomoc ze strony wszelkich instytucji państwowych. Za wasz trud i wysiłek pragnę wyrazić serdeczne podziękowania.
Na koniec  paniom życzę wszystkiego co najlepsze  zdrowia, szczęścia,  pomyślności na każdy dzień życia i dedykuję wam ten piękny wiersz.

Z  bukietem róż nie mogę przyjść,

By złożyć Ci życzenia

Lecz w słowach mych jest taka myśl

Niech się spełnią Twe marzenia

Dużo sukcesów oraz radości

Dużo uśmiechów i spełnienia marzeń

Moc słodyczy w Dniu Kobiet, życzy Ci...

Zabawa Karnawałowa

Dnia 24 lutego uczestnicy WTZ bawili się na zabawie ''Urodzinowo - Karnawałowej''. Z samego rana po przyjeździe busa zaczęły się przygotowania. Wszyscy uczestnicy byli przebrani za przeróżne postacie. Można było spotkać : Pszczółkę Maje, Gucia ,Mikołaja, Shreka, Mariolkę, Kogucika, Pirata, Skrzata, Myszkę Miki, Boba Marleya, Maratończyka oraz Meksykankę. Pracownia Gospodarstwa Domowego i Życia Codziennego przygotowała poczęstunek przyniesiony przez solenizantów ciasta, słodycze itp. Początek imprezy zaczął się od składania życzeń solenizantom : Klaudii Jakubiak, Marzennie Jagiełło, Arturowi Kurkowi, Adrianowi Pietraszkowi, Magdalenie Grzeżułkowskiej, Konradowi Dąbrowskiemu, Krzysztofowi Piórze, Joannie Charaśnej, Małgorzacie Pludrze. W dalszej części mogliśmy potańczyć i pośpiewać hity disco polo. Zabawa bardzo nam się podobała. Dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz na naszego Facebooka !!

 

Albertiana 2017

Dnia 7.02.2017r. nasza grupa teatralna  „Narcyz” została zakwalifikowana do II etapu przeglądu finału Albertiany 2017,  która odbyła się w tym roku we Wrocławiu w Centrum Sztuki „IMPART” przy ul. Mazowieckiej 17. W Eliminacjach udział wzięli : WTZ „Wspólnota”, Złotoryja, Przyjazny dom, Gniezno, Wrocław, Świebodzin, WTZ „Muminki", Carritas – Lwówek śląski, Poznań – Owińsko, Turek,  WTZ ‘’U ojca Damiana, „Motyl Wałbrzych", DPS Mielżyn, WTZ Trzebnica . Nasza grupa niestety w tym roku nie dostała się na „Albertiane” w Krakowie. Gratulujemy zwycięzcom.


Zapraszamy do NAS

Pracownia ogrodnicza

Pracownia ogrodnicza to miejsce w którym uczestnicy WTZ mają możliwość rozwoju umiejętności i zdobywania wiedzy z zakresu opieki nad roślinami i zdrowego stylu życia, poznają zjawiska występujące w przyrodzie. Poprzez wszelkiego rodzaje prace w plenerze jak i w pracowni ogrodniczej uczą posługiwania się narzędziami i sprzętami ogrodniczymi. Dbając o warsztatową florę i wychodząc często w plener uczestnicy mają okazję do częstego obcowania z przyrodą, co terapeutycznie wpływa na ich uczucia i emocje. Spacery po różnych typach terenów zielonych mające na celu poznanie podstawowych gatunków drzew i roślin, poszerzenie wiedzy na temat otaczającego nas świata. Zajęcia w pracowni ogrodniczej znakomicie stymulują poczucie estetyki oraz mobilizują do szerzenia zdrowego i ekologicznego trybu życia. Ta forma zajęć szczególnie uwrażliwia uczestników na piękno natury, rozwija i uczy odpowiedniego stosunku do ochrony środowiska. Pracy na pracowni dostosowana jest do zmieniających się pór roku, warunków atmosferycznych oraz indywidualnych predyspozycji uczestnika. Terapeuta Pani Ludmiła Radecka - Lejżak

1 %

Więcej artykułów…

Panel logowaniaOdwiedziny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4
mod_vvisit_counterWczoraj99
mod_vvisit_counterW tym tygodniu544
mod_vvisit_counterTydzień temu476
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1971
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc1939
mod_vvisit_counterWszystkie odwiedziny256218

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Z życia WTZ