Główna Aktualności

Wydarzenia

FUTSAL MASTERS ON

31 sierpnia 2018r. zostaliśmy zaproszeni przez  fundację „Pomaluj Mi Świat” na turniej futsalu  osób  z niepełnosprawnościami. Oprócz naszej drużyny wystąpiły zespoły ze Środowiskowego Domu Samopomocy  w Oleśnicy, Oleśnicy Małej, Strzelina, Dzierżoniowa i Wrocławia.

 

BARTŁOMIEJKI 2018R

 

26 sierpnia 2018 podczas XII Rodzinnego Festynu Parafialnego  „Bartłomiejki” w Trzebnicy wystąpił uczestnik  Warsztatu Terapii Zajęciowej Artur Kurek.

WYCIECZKA 2018R MALBORK GDAŃSK GDYNIA SOPOT

W  dniu 19-22 czerwca 2018 r. kierownictwo wraz z kadrą instruktorów zorganizowało wyjazd uczestników trzebnickiego Warsztatu Terapii Zajęciowej do Malborka, Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Zwiedzanie zamku w Malborku :

 

 

zwiedzanie Gdańska:

 

 

zwiedzanie gdyni:

 

 

ZWIEDZANIE SOPOTU:

 

 

 

;

PLENER MALARSKI 2018 R

9  i 10 czerwca br.  odbył się trzeci  Plener malarski "  Trzebnica  Moimi   Oczami ".  Został finansowany ze środków Gminy Trzebnica.

3 Piknik arcySPRAWNI 9.05.2018R

Podczas Pikniku wystompiły :

Warsztaty Terapii Zajęciowej z Trzebnicy

Środowiskowego Domu Samopomocy ze Żmigród

Środowiskowego Domu Samopomocy z Obornik śląskich

Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Trzebnicy

 

 

3 piknik arcysprawni Trzebnica  2018

W dniu 9 maja Trzebnickie Stowarzyszenie „Uśmiech Dziecka” wraz z władzami samorządowymi Gminy Trzebnica i Starostwem Powiatowym zorganizowały kolejną trzecią  już edycję tego jakże dla nas ważnego wydarzenia. Nasze spotkanie odbyło się w ramach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Celem  pikniku było uświadomienie społeczeństwu jak ważne i potrzebne są osoby z niepełnosprawnościami. Bywają one często pomijane i lekceważone przez  ustawodawstwo i instytucje państwowe. Pozostaje mieć nadzieję iż przez kilka najbliższych lat sytuacja ulegnie stopniowej poprawie.

Już od wczesnego poranka na naszych warsztatach trwały gorączkowe przygotowania do tej wspaniałej imprezy. Z kuchni unosiły się zapachy potraw. Wykonaliśmy też szereg  czynności, aby organizacja pikniku  i zabezpieczenie techniczne pikniku przebiegły bez zakłóceń.

Otwarcia pikniku i powitania przybyłych gości  dokonał prezes Trzebnickiego Stowarzyszenia „Uśmiech Dziecka” pan Andrzej Zieliński. W swym krótkim wystąpieniu wyraził przekonanie iż  wydarzenie to zagości na stałe w cyklicznym kalendarzu i zostanie objęte wsparciem, ze strony władz lokalnych. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Trzebnica pan Marek Długozima. Wspomniał on m.in. o tym że ikona św. Jadwigi trafiła do letniej rezydencji prezydenta RP  Andrzeja Dudy w Wiśle. Jest to doskonała promocja naszego regionu na skalę ogólnopolską.  Po części oficjalnej  swój bogaty program artystyczny przedstawili  uczestnicy WTZ z Trzebnicy, pod kierunkiem pani Marty Nawrot. Nie zabrakło skocznej Polki zagranej  przy akompaniamencie instrumentów. Przybyłym gościom zaprezentowaliśmy też dające do

myślenia przedstawienie pt. „Na pokuszenie”, opowiadającej o walce dobra ze złem.

Swoje  chwile  mieli też nasi utalentowani wykonawcy Artur Kurek i Marta Kłaptocz. Artur to   ubiegłoroczny zwycięzca  ogólnopolskiego konkursu twórczości osób niepełnosprawnych „Albertiana’’, oraz zwycięzca   tegorocznego konkursu pieśni żołnierskiej i  patriotycznej w Żmigrodzie.   Na pikniku brawurowo zaśpiewał  znaną i niezwykle popularną pieśń żołnierską „ O mój rozmarynie ‘’.Nawiązuje ona  do okresu odzyskiwania niepodległości przez Polskę. Ma ona szczególną wymowę w kontekście  przypadającej w tym roku setnej rocznicy jej wywalczenia przez naszą ojczyznę.

Marta to  laureatka tegorocznej edycji „Albertiany”. Zaprezentowała się szerszej publiczności w Krakowie. Zarówno tam jak i u nas zaśpiewała piosenkę „Chcę tu zostać”.

Udział w pikniku zaznaczyli też nasi goście. A były to następujące placówki: Środowiskowy Dom Samopomocy ze Żmigrodu, Środowiskowy Dom Samopomocy z Obornik Śląskich, oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy z Trzebnicy.

Nie zabrakło prac uczestników WTZ (ceramika ,plastyka, rękodzieło artystyczne). Imprezie towarzyszył kiermasz na którym można było zakupić nasze wyroby. Nasi goście mogli skosztować przygotowanych przez nas przysmaków. Na uczestników pikniku czekał szereg innych atrakcji (konkursy sportowo – rekreacyjne  itp.). Nasze pracownie przygotowały kilka stanowisk, na których można się było dowiedzieć jak powstają nasze „arcydzieła”.

Itak przechodząc do końca mojego felietonu pragnę podziękować osobom i instytucjom, bez których piknik nie doszedłby do skutku.

A są to: Trzebnickie Stowarzyszenie „Uśmiech Dziecka”, Miasto i Gmina  Trzebnica z burmistrzem Markiem Długozimą, Starostwo Powiatowe  wraz ze starostą naszego powiatu Waldemarem Wysockim, a także Gminnemu Centrum Kultury i Sportu. Redakcji „Panoramy Trzebnickiej ‘’ dziękujemy za patronat medialny. Wydarzenie to skłania także  do jeszcze  jednej osobistej refleksji. Każdy człowiek jest jedyny i niepowtarzalny .Nie  może tego zmienić ani status społeczny, zasobność portfela, stan zdrowia czy inne czynniki. Tę oczywistą prawdę musimy przyjąć do wiadomości i zaakceptować. Bez tego człowiek nigdy nie będzie człowiekiem.

 

 

 

PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO

W dniu 17 kwietnia 2018 uczestniczyliśmy w Między Środowiskowym Konkursie Piosenki –„Piosenka Jest Dobra Na Wszystko”  pod hasłem  „Piosenka Patriotyczna” w Żmigrodzie. Podczas konkursu  Artur Kurtek zaśpiewał utwór  pt. „O mój rozmarynierozwijaj się” i zajął pierwsze miejsce, a Marta Kłaptocz  zaśpiewała utwór pt.: „Wojenko, Wojenko”. W konkursie brało udział  wielu  wykonawców.Po występach organizatorzy zaprosili wszystkich obecnych na poczęstunek i dyskotekę. Bawiliśmy się super.

 

 

WTZ

Więcej artykułów…

Panel logowaniaOdwiedziny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4
mod_vvisit_counterWczoraj50
mod_vvisit_counterW tym tygodniu54
mod_vvisit_counterTydzień temu486
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1791
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc1824
mod_vvisit_counterWszystkie odwiedziny134607

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Z życia WTZ