Główna Aktualności

Wydarzenia

"Praca - Edukacja - Niezależność"

W piątek 17 maja w godzinach od 10 do 16 na parkingu Opery Wrocławskiej odbył się piknik zorganizowany z okazji obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Pan Cezary Przybylski (marszałek Dolnego Śląska) oraz pan Marcin Krzyżanowski (wicemarszałek) oficjalnie rozpoczęli obchody. Następnie odbyły się występy muzyczne, teatralne i kabaretowe, na których nie mogło zabraknąć Artura Kurka, Marty Kłaptocz, Krystiana Tomali oraz Aleksandry Mandry.

4. Piknik arcySPRAWNI

W ramach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością dnia 8 maja odbył się już po raz czwarty Piknik arcySPRAWNI na deptaku w Trzebnicy.  Pan prezes Andrzej Zieliński przywitał przybyłych gości i podziękował za współpracę. Kolejnym punktem pikniku były występy Naszych arcySprawnych artystów: taniec z pomponami Anny Wielińskiej, Artur Kurek zaśpiewał piosenkę „Śniadanie do łóżka”, Krystian Tomala „Kocham wolność” oraz Marta Kłaptocz zaśpiewała „Czy ten pan i pani”. Można było obejrzeć występy gości z zaprzyjaźnionych ośrodków. Dziękujemy uczniom z Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych w Trzebnicy, Uczestnikom z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Obornikach Śląskich oraz Uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy. Podczas występów można było wziąć udział w warsztatach plastycznych, krawieckich i rękodzieła artystycznego. W tym czasie odbywały się Rozgrywki Sportowo Rekreacyjne. Nasz Warsztat reprezentowała Urszula Stankowska, Norbert Kowalski i Marta Wojtaszek, gościnnie udział wzięli Zofia i Katarzyna(Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Obornikach), Wojtek, Mateusz, Grzegorz (Powiatowy Zespół Szkół Specjalnych). Nie zabrakło poczęstunku takiego jak kawa, herbata, ciasto i już tradycyjnej pajdy ze smalcem i ogórkiem. Ciepłym posiłkiem była przepyszna grochówka. Zakończeniem imprezy była dyskoteka. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok.


"Rozrusznik bez barier"

Dnia 6 maja grupa 10 osób z naszego warsztatu wzięła udział w zajęciach organizowanych przez Muzeum Współczesne we Wrocławiu w ramach projektu „Rozrusznik bez barier” adresowanego do osób z niepełnosprawnością. Tematem działań było serce. Działania były inspirowane pracą artystki  Beaty Stankiewicz – Szczerbik, która tworzy prace ze szkła, witraże, instalacje, fotografie oraz sztukę wideo. Uczestnicy tworzyli własne serca wykorzystując alternatywne medium…… butelki po napojach napełniane czerwonym pigmentem. Obserwowali napełnianie się zgniecionych butelek niczym prawdziwe serca, w które tłoczona jest krew, następnie prace były podświetlane (obok pracy artystki)  i uczestnicy porównywali je z oryginałem. Doświadczenie było inspirujące, gdyż wprowadzało osoby z naszego warsztatu w świat sztuki współczesnej uważanej za niedostępną i niezrozumiałą. Pozwalało samemu stworzyć ciekawą instalację oraz szerzej spojrzeć na sztukę.

Konkurs Piosenki

20 listopada 2018 podczas VII Regionalnego Konkursu Karaoke dla osób z niepełnosprawnością Trzebnickie Warsztaty Terapii Zajęciowej reprezentowali

W kategorii trio:

Anna Wielińska, Marta Kłaptocz i Mikołaj Wojniak

W kategorii solista wystąpił

Artur Kurek, który zdobył nagrodę Grand Prix

Gratulujemy!!!

LEWIN BRZESKI 2018R

 

Dnia 17 listopada br. w Lewinie Brzeskim odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Historii Polskiego Sportu. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Warsztatów Terapii Zajęciowej z Trzebnicy w składzie: 
Magdalena Grzeżułkowska
Norbert Kowalski
Adrian Pietraszek

STO LAT ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCII

8 listopada 2018 w Warsztacie Terapii Zajęciowej świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości .

Obchody rozpoczęliśmy odśpiewaniem Hymnu. Obejrzeliśmy film pt. „Bitwa warszawska 1920”, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Pracownia gospodarstwa domowego i życia codziennego przygotowała pyszne biało – czerwone  ciasto.  Nie zapomnieliśmy też o specjalnych kotylionach przygotowanych przez pracownie plastyczną i komputerową.

zgorzelec i Bolesławiec

 

30 i 31 października uczestniczyliśmy w wycieczce podczas, której zwiedziliśmy zamek Czocha, Zgorzelec, Goerlitz,  Bolesławiec. W Bolesławcu uczestniczyliśmy w warsztatach ceramicznych i zwiedzaliśmy fabrykę porcelany. Na koniec naszej dwudniowej wycieczki zwiedziliśmy zamek Kliczków. Wycieczka była bardzo udana.

Więcej artykułów…

Panel logowaniaOdwiedziny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj109
mod_vvisit_counterWczoraj80
mod_vvisit_counterW tym tygodniu810
mod_vvisit_counterTydzień temu866
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2052
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc2118
mod_vvisit_counterWszystkie odwiedziny158360

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Z życia WTZ